Dolegliwości żylne mogą dotknąć każdego. Aby im zapobiegać i je leczyć, warto stosować wyroby uciskowe jak pończochy, rajstopy i podkolanówki. Kiedy je wybrać? Gdzie je kupić i jak je dopasować?

Terapia uciskiem pomoże na niewydolność żylną

Ucisk, czyli kompresja pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów terapeutycznych w przypadku niewydolności żylnej kończyn dolnych. Wyroby uciskowe powodują wtedy powstanie ukierunkowanego nacisku na tkanki, co sprzyja prawidłowemu krążeniu krwi i redukcji dolegliwości.

Wyroby uciskowe warto stosować w dolegliwościach jak:
– zmęczenie i ciężkość nóg
– obrzęki nóg
– pajączki na nogach
– żylaki kończyn dolnych
– zakrzepica żylna
– owrzodzenia nóg

Dobór wyrobów uciskowych na kończyny dolne

Bardzo często pojawiającym się pytaniem jest: pończochy przeciwżylakowe jak dobrać je do swoich potrzeb?

W przypadku większych problemów z niewydolnością żylną należy udać się do specjalisty w tej dziedzinie – lekarza flebologa, który wykona diagnostykę i zaleci odpowiednie metody leczenia. Wyroby dobiera się wtedy w zależności od stopnia zaawansowania dolegliwości – im jest ona poważniejsza, tym większy musi być nacisk.

Dostępne są także wyroby profilaktyczne o mniejszym nacisku, które stosowane są w przypadku zwiększonego ryzyka dolegliwości, na przykład u osób o pracy siedzącej, stojącej.

Zakup produktów do kompresjoterapii

Produkty stosowane w terapii uciskowej, w tym rajstopy oraz podkolanówki uciskowe Veera, można kupować w sklepach internetowych i stacjonarnych. W ich sprzedaży specjalizują się sklepy medyczne, gdzie można otrzymać też pomoc w doborze odpowiednich artykułów do kompresjoterapii.

Sklepy medyczne oferują też inne rodzaje wyrobów uciskowych, na przykład jak rękaw przeciwobrzękowy po mastektomii, wyroby stosowane w leczeniu oparzeń, między innymi getry, koszulki, opaski na kończyny dolne i górne, wyroby na twarz.